Twój koszyk jest pusty.

MAZIDŁA LAWENDOWY OLEJEK MYJĄCY

Informacje ogólne: zestaw zawiera składniki potrzebne do wykonania jednej porcji Olejku w warunkach domowych, czyli odważone porcje półproduktów. W Zestawie znajdują się także: etykieta na gotowy produkt + drukowana instrukcja wykonania.

Olejek działa łagodniej niż tradycyjne środki myjące, nie zawiera bowiem detergentów, np. agresywnych SLS-ów, które w wraz z brudem usuwają ochronny płaszcz lipidowy powodując, że skóra staję się nadmiernie wysuszona i podrażniona. Olejek zawiera natomiast łagodny emulgator – Glyceryl cocoate -, który delikatnie, nie niszcząc warstwy ochronnej skóry, usuwa zanieczyszczenia. Bazę olejku stanowi macerat z owoców goji odpowiedni dla wszystkich rodzajów cery. Jest on bogatym źródłem witaminy E oraz kwasu linolowego, który regeneruje i koryguje naturalną barierę ochronną skóry zapewniając jej właściwe nawilżenie i elastyczność.
Olejek po połączeniu z wodą tworzy mleczno-białą emulsję micelarną, która wiąże cząsteczki brudu i makijażu. Zanieczyszczenia związane przez micele, są następnie spłukiwane wraz z wodą, pozostawiając skórę czystą i nawilżoną, bez poczucia ściągnięcia i wysuszenia.
Naturalny olejek lawendow nadaje Olejkowi przyjemny zapach oraz wykazuje silne działanie antyseptyczne, antybakteryjne, gojące, przeciwtrądzikowe.


Skład Olejku:
-Olej (macerat) z owoców goji – 89%
-Glyceryl cocoate – 10%
- Naturalny olejek lawendowy – 1%
Skład wg INCI: Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil; Lycium Barbarum (Goji) Fruit Extract; PEG-7 Glyceryl Cocoate; Tocopherol; Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil
Wielkość porcji: 120 gr (130 ml)
Postać Olejku: olejek w jasnopomarańczowym kolorze, z lawendową nutą zapachową.
Dla kogo:
-dla osób z każdym typem cery, zarówno tłustej jak i suchej, które nie tolerują tradycyjnych środków myjących z detergentami ;
-dla osób z cerą silnie podrażnioną i przesuszoną, np. po kuracjach kwasami lub retinoidami;
-dla osób z łuszczycą i grzybicą;
- jako produkt do demakijażu – olejek skutecznie usuwa makijaż (również oczu i również wodoodporny tusz do rzęs) oraz produkty z filtrami.
Działanie i właściwości:
-olejek delikatnie i skutecznie zmywa wszystkie zanieczyszczenia, łącznie z makijażem i tłustymi filtrami;
-nie pozostawia wrażenia tłustości na skórze oraz nie zapycha porów.
Zastosowanie:
- przed użyciem wstrząśnij butelkę z Olejkiem;
-sposób nr 1- na dłoń wyciśnij porcję olejku, wymieszaj z małą ilością wody i tak zemulgowanym olejkiem, który przybierze postać mleczno-białego płynu, masuj twarz, a następnie bardzo dokładnie spłucz bieżącą, ciepłą wodą.
-sposób nr 2 - na mokry płatek kosmetyczny zaaplikuj porcję olejku, następnie przetrzyj całą twarz i na końcu spłucz bardzo dokładnie bieżącą, ciepłą wodą.
Przechowywanie: w temperaturze pokojowej nie przekraczającej 25 st. C.
Trwałość: o dacie ważności Olejku decyduje najkrótsza data przydatności spośród produktów wchodzących w skład Zestawu (info na etykiecie).


Zestaw Lawendowy olejek myjący – Instrukcja wykonania
Przed przystąpieniem do wykonania Olejku sprawdź zawartość Zestawu, przeczytaj uważnie instrukcję i przygotuj sobie miejsce pracy zachowując podstawowe zasady higieny: czysty blat, umyte ręce itd. Używane akcesoria (bagietki, łyżki miarowe) oraz opakowania (butelki, pipety, słoiki) umyj pod bieżącą wodą z użyciem detergentu, dokładnie wypłucz, a następnie zdezynfekuj spirytusem rektyfikowanym 95%.
Wszystkie półprodukty powinny mieć temperaturę pokojową.

Krok 1 – odkręć butelkę z Maceratem z owoców goji + Olejek lawendowy [1]– nożem delikatnie podważ i wyjmij korek i odłóż na bok;
Krok 2 – do butelki wlej Glyceryl cocoate [2] – włóż z powrotem korek, zakręć butelkę i kilkanaście razy wstrząśnij;
Krok 3 – napisz datę ważności na etykiecie i naklej ją na butelkę z gotowym Olejkiem. O dacie ważności Olejku decyduje najkrótsza data przydatności spośród produktów wchodzących w skład Zestawu (info na etykiecie).
Olejek jest gotowy do użycia następnego dnia po jego wykonaniu. Przechowuj go w temperaturze pokojowej nie przekraczającej 25 st. C.

Ekologiczny naturalny olejek lawendowy1,2 g LAOLMYJ

Etykieta LAOLMYJ

Glyceryl cocoate – 12 g LAOLMYJ

Macerat z owoców goji – 106,8 g LAOLMYJ

Butelka PE 10 ml transparentna

Cena :