Twój koszyk jest pusty.

MAZIDŁA OLEJEK MYJĄCY DLA DZIECI

myjddInformacje ogólne: zestaw zawiera składniki potrzebne do wykonania jednej porcji Olejku w warunkach domowych, czyli odważone porcje półproduktów. W Zestawie znajdują się także: etykieta na gotowy produkt + drukowana instrukcja wykonania.

Olejek działa łagodniej niż tradycyjne środki myjące, nie zawiera bowiem detergentów, np. agresywnych SLS-ów, które w wraz z brudem usuwają ochronny płaszcz lipidowy powodując, że skóra staję się nadmiernie wysuszona i podrażniona. Olejek zawiera natomiast łagodny emulgator – Glyceryl cocoate -, który delikatnie, nie niszcząc warstwy ochronnej skóry, usuwa zanieczyszczenia. Bazę olejku stanowi macerat z owoców goji odpowiedni dla delikatnej skóry dziecka. Jest on bogatym źródłem witaminy E oraz kwasu linolowego, który regeneruje i koryguje naturalną barierę ochronną skóry zapewniając jej właściwe nawilżenie i elastyczność.
Olejek po połączeniu z wodą tworzy mleczno-białą emulsję micelarną, która wiąże cząsteczki brudu. Zanieczyszczenia związane przez micele, są następnie spłukiwane wraz z wodą, pozostawiając skórę dziecka czystą i nawilżoną, bez poczucia ściągnięcia i wysuszenia.


Skład Olejku:
-Olej (macerat) z owoców goji – 90%
-Glyceryl cocoate – 10%
Skład wg INCI: Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil; Lycium Barbarum (Goji) Fruit Extract; PEG-7 Glyceryl Cocoate; Tocopherol;
Wielkość porcji: 120 gr (130 ml)
Postać Olejku: bezzapachowy olejek w jasnożółtym kolorze.
Dla kogo:
-dla dzieci w każdym wieku, również dla niemowląt.
-dla osób z bardzo wrażliwą cerą, które nie tolerują tradycyjnych środków myjących z detergentami oraz zapachowych olejków myjących.
Działanie i właściwości:
-olejek delikatnie i skutecznie zmywa wszystkie zanieczyszczenia.
Zastosowanie:
-na mokrą dłoń wyciśnij porcję olejku, rozsmaruj między dłońmi, następnie delikatnie wmasuj w skórę dziecka. Na końcu bardzo dokładnie spłucz bieżącą, ciepłą wodą.
Dodatkowe informacje: jeśli chcesz wiedzieć jak prawidłowo pielęgnować skórę dziecka zapraszam do lektury tekstu Jak pielęgnować skórę dziecka.
Przechowywanie: w temperaturze pokojowej nie przekraczającej 25 st. C.
Trwałość: o dacie ważności Olejku decyduje najkrótsza data przydatności spośród produktów wchodzących w skład Zestawu (info na etykiecie).
data przydatności spośród produktów wchodzących w skład Zestawu (info na etykiecie).


Przed przystąpieniem do wykonania Olejku sprawdź zawartość Zestawu, przeczytaj uważnie instrukcję i przygotuj sobie miejsce pracy zachowując podstawowe zasady higieny: czysty blat, umyte ręce itd. Używane akcesoria (bagietki, łyżki miarowe) oraz opakowania (butelki, pipety, słoiki) umyj pod bieżącą wodą z użyciem detergentu, dokładnie wypłucz, a następnie zdezynfekuj spirytusem rektyfikowanym 95%.
Wszystkie półprodukty powinny mieć temperaturę pokojową.

Krok 1 – odkręć butelkę z Maceratem z owoców goji [1]– nożem delikatnie podważ i wyjmij korek i odłóż na bok;
Krok 2 – do butelki wlej Glyceryl cocoate [2] – włóż z powrotem korek, zakręć butelkę i kilkanaście razy wstrząśnij;
Krok 3 – napisz datę ważności na etykiecie i naklej ją na butelkę z gotowym Olejkiem. O dacie ważności Olejku decyduje najkrótsza data przydatności spośród produktów wchodzących w skład Zestawu (info na etykiecie).
Olejek jest gotowy do użycia następnego dnia po jego wykonaniu. Przechowuj go w temperaturze pokojowej nie przekraczającej 25 st. C.


Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Glyceryl cocoate 12 g OLMYDLDZI

Macerat z owoców goji 108 g OLMYDLDZI

BUTELKA PP poj. 130 ml z korkiem dozującym i nakrętką

Butelka PE 10 ml transparentna

ETYKIETA OLEJEK MYJĄCY DLA DZIECI OLMYDLDZI

Cena :