Twój koszyk jest pusty.

MAZIDŁA TONIK NA PRZEBARWIENIA

tonik4Informacje ogólne:  zestaw zawiera wszystko co jest potrzebne do wykonania jednej  porcji Toniku w warunkach domowych, czyli odważone porcje półproduktów oraz akcesoria. W zestawie znajdują się także: etykieta + drukowana instrukcja wykonania.

Przebarwienia na twarzy w postaci niewielkich brązowych plam (plamy soczewicowate) lub w postaci dużych rozlanych ciemnobrązowych plam (ostuda) są problemem estetycznym dotykającym wiele współczesnych kobiet. Przyczyną ich powstawania są zakłócenia mechanizmu wytwarzania i rozmieszczenia barwnika skóry – melaniny. Czynnikami sprzyjającymi powstawaniu przebarwień są: nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne, zakłócenia gospodarki hormonalnej organizmu w okresie ciąży, menopauzy i przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych.

Tonik na przebarwienia stanowi synergistyczny i uzupełniający element pielęgnacji cery z przebarwieniami w ramach Programu pielęgnacji cery z przebarwieniami – cykl 7-dniowy. Tonik zawiera 2 kompleksy substancji aktywnych: pierwszy kompleks składa się z  3 substancji aktywnych, które współdziałają w zakresie rozjaśniania przebarwień, czyli niacynamid, aloes i alfa arbutyna; drugi kompleks to 3 substancje aktywne (hydrolat lipowy, pantenol i alantoina), które wykazują działanie przeciwzapalne i gojące ewentualne podrażnienia powstałe w wyniku stosowania kwasów AHA i retinolu w ramach kuracji likwidującej przebarwienia.


Skład Toniku:
- Ekologiczny hydrolat  lipowy – 87,2%
-Niacynamid – 5%
-D-pantenol – 5%
-Alfa arbutyna – 2%
-Aloes – 0,5%
-Alantoina – 0,3%
Skład Toniku wg INCI: Tilia Platyphyllos (Linden) Flower Water; Niacinamide; Panthenol; Alpha-Arbutin; Aloe Barbadensis (Aloe vera) Gel, Allantoin.Postać Toniku: jasno-żółty płyn o delikatnym,  przyjemnym zapachu lipy.
Dla kogo:
- dla wszystkich osób ze wszystkimi rodzajami cery borykających się z przebarwieniami na twarzy i innych częściach ciała (szyja, dekolt, ręce);
-tonik uzupełnia działanie Mazidła Serum na przebarwienia i jest elementem Programu pielęgnacji cery z przebarwieniami;
-tonik możne być stosowany również solo przez osoby, które nie mają przebarwień, chciałyby natomiast poprawić koloryt swojej skóry likwidując jej ziemisto-żółte zabarwienie (np. palacze papierosów);
Działanie i właściwości Toniku:
-tonik uzupełnia działanie Mazidła Serum na przebarwienia i jest elementem Programu pielęgnacji cery z przebarwieniami;
- redukuje przebarwienia skóry w postaci plam soczewicowatych i ostudy;
- działa przeciwzapalnie oraz łagodzi podrażnienia skóry powstałe w wyniku stosowania kwasów AHA i retinolu w ramach kuracji likwidującej przebarwienia .
Zastosowanie:
- nasącz tonikiem płatek kosmetyczny, następnie przetrzyj umyte wcześniej twarz i inne miejsca, na których występują przebarwienia;
-tonik można stosować również na okolice oczu;
-najlepsze rezultaty w walce z przebarwienia osiąga się stosując Program pielęgnacji dla cery z przebarwieniami – cykl 7-dniowy, którego tonik jest elementem.
Trwałość: o dacie ważności Toniku decyduje najkrótsza data przydatności spośród produktów wchodzących w skład Zestawu (info na etykiecie).
Przechowywanie: w temperaturze pokojowej lub w lodówce, w szczelnie zamkniętym opakowaniu.


Instrukcja wykonania
Przed przystąpieniem do wykonania Toniku sprawdź zawartość zestawu, przeczytaj uważnie instrukcję i przygotuj sobie miejsce pracy zachowując podstawowe zasady higieny: czysty blat, umyte ręce itd. Używane akcesoria (bagietki, łyżki miarowe) oraz opakowania (butelki, pipety, słoiki) umyj pod bieżącą wodą  z użyciem detergentu, dokładnie wypłucz, a następnie zdezynfekuj spirytusem rektyfikowanym 95%.
Wszystkie półprodukty powinny mieć temperaturę pokojową.

Krok 1 – odkręć butelkę  z Ekologicznym hydrolatem lipowym [1]- brzeg korka zabezpieczającego podważ delikatnie nożem. Nakrętkę i korek odłóż na bok;
Krok 2 – wsyp do butelki Aloes [2] i Alantoinę [3]. Włóż korek, zakręć butelkę i wstrząśnij nią kilkakrotnie;
Krok 3 –wstaw butelkę do kubka o poj. 250 ml i wlej gorącą wodę do wysokości płynu w butelce. Pozostaw na 10 minut. Po wyjęciu butelki wstrząśnij nią kilkakrotnie;

Krok 4 – ponownie odkręć butelkę, wyjmij korek i dodaj pozostałe składniki: Niacynamid [4], D-pantenol [5] i Alfa-arbutynę [6];
Krok 5 – włóż korek, zakręć butelkę i ponownie kilkanaście razy wstrząśnij;
Krok 6 – napisz datę ważności na etykiecie (o dacie ważności Toniku decyduje najkrótsza data przydatności spośród produktów wchodzących w skład Zestawu) i naklej na butelkę z gotowym Tonikiem.
Tonik jest gotowy do użycia następnego dnia po jego wykonaniu. Przechowuj go w temperaturze pokojowej nie przekraczającej 25 st. C lub w lodówce.

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Ekologiczny hydrolat lipowy – 113,36 grTONAPRZ

Niacynamid – 6,5 gr TONAPRZ

Aloes – 0,65 gr TONAPRZ

Alfa-arbutyna – 1,3 gr TONAPRZ

Alantoina – 0,4 gr TONAPRZ

D-pantenol – 6,5 gr TONAPRZ

Butelka PE 5 ml transparentna

BUTELKA PP poj. 130 ml z korkiem dozującym i nakrętką

PROBÓWKA PS 10 ml z nakrętka

PROBÓWKA PS 10 ml z nakrętka (Kopiuj)

PROBÓWKA PS 10 ml z nakrętka (Kopiuj) (Kopiuj)

łyżeczka miarowa 0,5 ml

POJEMNIK PP 10 ML

ETYKIETA TONAPRZ

Cena :