Twój koszyk jest pusty.

Zrób Sobie Kosmetyk

Witamy w Sklepie Mazidła półprodukty kosmetyczne oferującym bardzo bogaty asortyment doskonałej jakości półproduktów kosmetycznych (ok. 300). Z nami dowiesz się jak zdrowo dbać o skórę i nauczysz tworzyć własne skutecznie działające mazidła.
Koniczynka mazidła
PROGRAM PIELĘGNACJI CERY DOJRZAŁEJ

Charakterystyka cery dojrzałej

Starzenie się skóry i cechy wyróżniające skórę dojrzałą związane są z dwoma procesami: starzeniem słonecznym i starzeniem wewnątrzpochodnym. Obraz starzenia się skóry i wygląd cery dojrzałej jest zawsze wypadkową obu tych zjawisk.
Termin „cera dojrzała” był dotychczas ściśle związany z wiekiem metrykalnym i był zarezerwowany dla wieku około menopauzalnego, czyli około 50 r. ż. Jednak, z uwagi na bardziej dogłębne poznanie mechanizmów starzenia się oraz możliwości współczesnej kosmetologii, terminem tym można się posługiwać wcześniej i w odniesieniu bardziej do stanu skóry a nie wyłącznie jej wieku. Jeśli zatem po 30 roku życia (lub wcześniej jeśli skóra była bardzo intensywnie opalana na słońcu lub w solarium i nieodpowiednio pielęgnowana) pojawią się takie cechy starzenia się skóry jak zmarszczki, utrata elastyczności , zmiana kolorytu – zażółcenie i przebarwienia, poszerzenie porów, pojawienie się zaskórników, zanik i ścieńczenie skóry właściwej, to śmiało możemy ją określić jako cerę dojrzałą wymagającą regeneracji kosmetykami dla cery dojrzałej. Dlatego wybierając kosmetyki, kierujmy się zawsze aktualnym stanem cery a nie jej wiekiem.
W przeciwdziałaniu, a także odwracaniu objawów starzenia się skóry największe znaczenie ma profilaktyka, czyli ochrona skóry przed wpływem niekorzystnych czynników oraz wczesne rozpoczęcie stosowania kosmetyków o działaniu przeciwdziałającym starzeniu się skóry. Wczesne (po 30 r.ż.) stosowanie kosmetyków o działaniu przeciwzmarszczkowym i naprawczym jest uzasadnione i polecane ze względu na ograniczone z wiekiem możliwości reakcji skóry na pobudzające bodźce. Zjawisko to jest związane z obserwowanym w starzejącej się skórze zaburzeniem przekazywania sygnałów, ze zmniejszeniem liczby receptorów i innymi zjawiskami ograniczającymi możliwość regeneracji i wzrostu komórek.
Ochrona skóry przed działaniem promieni UV i wolnych rodników (kremy z filtrami oraz antyoksydantami) zapobiega przyspieszonemu starzeniu się skóry i przedwczesnemu pojawianiu się cech starzenia się słonecznego. Poza tym, jak wielokrotnie potwierdzono, umożliwia właściwe funkcjonowanie procesów naprawczych skóry i ułatwia naturalne procesy jej regeneracji.

Szczegółowy program pielęgnacji:

 
PROGRAM PIELĘGNACJI CERY TŁUSTEJ

Charakterystyka cery tłustej
Skóra tłusta cechuje się przede wszystkim nadmiernym wydzielaniem łoju (sebum) i ma związek z czynnością gruczołów łojowych. Jest zwykle traktowana jako stan przejściowy i przemijający z wiekiem, ale może też przetrwać do wieku dorosłego. Skóra przetłuszcza się najbardziej w miejscach nazywanych obszarami łojotokowymi, czyli o największym nagromadzeniu gruczołów łojowych. Są to: środkowa część twarzy, czyli czoło, nos, broda (tzw. strefa T), a także środkowa część klatki piersiowej i pleców. Nadmiar łoju ma głownie znaczenie estetyczne - wpływa na wygląd estetyczny skóry, która staje się nadmiernie błyszcząca i zgrubiała, z rozszerzonymi porami i o szaro-żółtym, ziemistym zabarwieniu. Skóra tłusta jest mniej wrażliwa i podatna na podrażnienia związane z warunkami atmosferycznymi (np. mróz, wiatr). Zmarszczki tworzą się inaczej niż w przypadku skóry suchej, czyli nie tworzą się płytkie mimiczne zmarszczki, ale w późniejszym wieku bruzdy i głębokie bruzdy.

 
PROGRAM PIELĘGNACJI CERY TRĄDZIKOWEJ

Charakterystyka cery trądzikowej
Trądzik pospolity to najczęstsza choroba dermatologiczna wieku młodzieńczego objawiająca się łojotokiem (nadmierne wydzielanie łoju), powstawaniem zaskórników (otwartych i zamkniętych), grudek i krostek. Zdarza się, że trądzik utrzymuje się przez całe życie. Przyczynami trądziku są: przerost gruczołów łojowych połączony ze zwiększonym wydzielaniem łoju (sebum); nadmierne rogowacenie ujść gruczołów łojowych, co sprzyja zastojowi sebum i tworzeniu grudek; nadmierna wrażliwość mieszków włosowo-łojowych na obecność hormonów androgenów; rozwój bakterii beztlenowych, które sprzyjają rozwojowi krostek i powodują stany zapalne; dieta bogata w słodycze i przetwory mleczne; duży poziom stresu; stosowanie nieodpowiednich kosmetyków powodujących tzw. trądzik kosmetyczny. Guzki i torbiele trądzikowe mogą wywoływać trwałe blizny tworzące nierówności struktury skóry. Trądzik może również spowodować długo utrzymujące się przebarwienia skóry twarzy w postaci trwałego zaczerwienienia, brązowych plamek lub białych blizn. Leczenie trądziku jest bardzo ważne, ponieważ pozwala zapobiec bliznowaceniu i powstaniu przebarwień skóry. Oprócz leczenia dermatologicznego bardzo ważna jest także odpowiednia pielęgnacja kosmetyczna. Kosmetyki do cery ze skłonnością do trądziku powinny zapobiegać powstawaniu zaskórników, redukować łojotok, wykazywać działanie bakteriostatyczne oraz odblokowywać ujścia gruczołów łojowych (delikatnie złuszczać). Nie powinny natomiast zawierać składników tłuszczowych w postaci parafin, olejów mineralnych i wosków oraz nie powinny agresywnie odtłuszczać (wysoka zawartość alkoholu) powodując w efekcie odwodnienie skóry. Osoby z trądzikiem nie powinny się również celowo opalać ponieważ pod wpływem promieniowana UV dochodzi do nasilenia zaburzeń złuszczania naskórka.

Szczegółowy program pielęgnacji

 
ZESTAW MAZIDŁA TONIK Z KWASEM SZIKIMOWYM 5%

Działanie i właściwości zestawu MAZIDŁA TONIK Z KWASEM SZIKIMOWYM 5%:
*działa silnie antybakteryjnie oraz odblokowuje pory i zmniejsza zmiany trądzikowe w postaci zaskórnikowej oraz grudkowo-krostkowej;
*zmniejsza grubość warstwy rogowej - skóra uzyskuje gładkość i ładny, świetlisty koloryt;
*powoduje wzrost nawilżenia naskórka, a w efekcie uelastycznienie go i ujędrnienie;
*spłyca niewielkie blizny potrądzikowe;
*spłyca drobne zmarszczki;
*rozjaśnia przebarwienia posłoneczne i pozapalne (np. po trądziku);
*przygotowuje skórę do dermatologicznych peelingów o większym stężeniu kwasów.

 

 
NOWY SUPERSKŁADNIK NA TRĄDZIK I SUCHĄ SKÓRĘ

Kwas szikimowy należy do grupy kwasów alfa-hydroksylowych (AHA).
W naturze występuje w anyżku gwiaździstym (Illicium verum), który w języku japońskim nosi nazwę Shikimi, stąd jego nazwa. Kwas szikimowy ma bardzo szerokie i kompleksowe działanie. To zarówno środek o działaniu przeciwzapalnym, bakteriobójczym, przeciwbólowym, seboregulującym, przeciwłupieżowym, nawilżającym jak i złuszczającym. Testy in vivo wykazały, że działanie eksfoliacyjne kwasu szikimowego o stężeniu 5% ma skuteczność porównywalną z działaniem 50% kwasu glikolowego jednakże bez niekorzystnych objawów towarzyszących użyciu kwasu glikolowego o tak wysokim stężeniu czyli bez efektu podrażnienia, zaczerwienienia, nadmiernego wysuszenia. Kwas szikimowy doskonale wpisuje się w potrzeby cery problematycznej.

 

Newsletter

 

 baner4kroki

 cyk3

Atrakcyjne rabaty

Nowe produkty

21.70 zł
4.07 zł

Bezpieczne płatności

Bezpieczne zakupy przez PayU

Bezpieczne  zakupy przez PayPal