Twój koszyk jest pusty.

Zrób Sobie Kosmetyk

Witamy w Sklepie Mazidła półprodukty kosmetyczne oferującym bardzo bogaty asortyment doskonałej jakości półproduktów kosmetycznych (ok. 300). Z nami dowiesz się jak zdrowo dbać o skórę i nauczysz tworzyć własne skutecznie działające mazidła.
Koniczynka mazidła

świąteczne prezenty

Przygotowaliśmy kilka niespodzianek na nadchodzące święta. Pierwszą z nich są świąteczne gotowe zestawy w wersji prezentowej. Na pewno jest to niekonwencjonalny prezent, którym można obdarować najbliższych - nie tylko kobiety. Wśród naszych zestawów jest bowiem Świąteczna łagodność czyli Balsam po goleniu, który kobieta może wykonać samodzielnie dla swojego mężczyzny. Polecamy robienie własnych kosmetyków z bliskimi np. z córką, mamą czy przyjaciółką - to jest naprawdę świetna zabawa. Można tak wykonać np. Krem nawilżający, którego składniki zawiera zestaw Świąteczne nawilżanie. Dla tych, którzy nie mają czasu na "mieszanie" mamy gotowy "Super Duet" niezwykłych składników, które świetnie nawilżają i wygładzają skórę, jest to zestaw Świąteczne ukojenie. Jak wiadomo przygotowania do świąt pochłaniają dużo czasu i energii dlatego warto się wieczorami zrelaksować w Świątecznym domowym SPA. A gdy już nadejdą święta dom napełni się ferią zapachów, ale to dopiero w święta. Jednak już teraz np. w pracy możesz poczuć rodzinną atmosferę świąt używając olejków z zestawu Rodzinny zapach świąt.

Następna niespodzianka to Rabaty 14% dla Ciebie, Twojej Rodziny i Bliskich.

Na wszystkie zakupy dokonane w dniach od 13.12.2017 do 19.12.2017 otrzymasz 14% rabatu.
Jeżeli chcesz otrzymać kolejny Rabat 14% na kolejne zakupy to poleć nasz sklep swoim bliskim lub znajomym - oni także otrzymają Rabat 14%.

Co trzeba zrobić?
1. Jeżeli Ty chcesz dostać Rabat 14% w dniach od 13.12.2017 do 19.12.2017 - zrób zakupy w tym terminie i podczas finalizacji zamówienia wpisz kod "moja14"
2. Jeżeli chcesz, by Twoi znajomi dostali Rabat 14% w dniach od 13.12.2017 do 19.12.2017 przekaż im kod "14dlaznajomego", który powinni wpisać podczas finalizacji zamówienia w sklepie mazidla.com
3. Jeżeli chcesz otrzymać kolejny Rabat 14% na zakupy w sklepie mazidla.com, których dokonanasz do 30.01.2018, poproś znajomego, któremu podarowałeś kod, by podczas finalizacji swojego rabatowego zakupu, wpisał Twoje imię i nazwisko w "Uwagach klienta".

 
 
 
PROGRAM PIELĘGNACJI CERY DOJRZAŁEJ

Charakterystyka cery dojrzałej

Starzenie się skóry i cechy wyróżniające skórę dojrzałą związane są z dwoma procesami: starzeniem słonecznym i starzeniem wewnątrzpochodnym. Obraz starzenia się skóry i wygląd cery dojrzałej jest zawsze wypadkową obu tych zjawisk.
Termin „cera dojrzała” był dotychczas ściśle związany z wiekiem metrykalnym i był zarezerwowany dla wieku około menopauzalnego, czyli około 50 r. ż. Jednak, z uwagi na bardziej dogłębne poznanie mechanizmów starzenia się oraz możliwości współczesnej kosmetologii, terminem tym można się posługiwać wcześniej i w odniesieniu bardziej do stanu skóry a nie wyłącznie jej wieku. Jeśli zatem po 30 roku życia (lub wcześniej jeśli skóra była bardzo intensywnie opalana na słońcu lub w solarium i nieodpowiednio pielęgnowana) pojawią się takie cechy starzenia się skóry jak zmarszczki, utrata elastyczności , zmiana kolorytu – zażółcenie i przebarwienia, poszerzenie porów, pojawienie się zaskórników, zanik i ścieńczenie skóry właściwej, to śmiało możemy ją określić jako cerę dojrzałą wymagającą regeneracji kosmetykami dla cery dojrzałej. Dlatego wybierając kosmetyki, kierujmy się zawsze aktualnym stanem cery a nie jej wiekiem.
W przeciwdziałaniu, a także odwracaniu objawów starzenia się skóry największe znaczenie ma profilaktyka, czyli ochrona skóry przed wpływem niekorzystnych czynników oraz wczesne rozpoczęcie stosowania kosmetyków o działaniu przeciwdziałającym starzeniu się skóry. Wczesne (po 30 r.ż.) stosowanie kosmetyków o działaniu przeciwzmarszczkowym i naprawczym jest uzasadnione i polecane ze względu na ograniczone z wiekiem możliwości reakcji skóry na pobudzające bodźce. Zjawisko to jest związane z obserwowanym w starzejącej się skórze zaburzeniem przekazywania sygnałów, ze zmniejszeniem liczby receptorów i innymi zjawiskami ograniczającymi możliwość regeneracji i wzrostu komórek.
Ochrona skóry przed działaniem promieni UV i wolnych rodników (kremy z filtrami oraz antyoksydantami) zapobiega przyspieszonemu starzeniu się skóry i przedwczesnemu pojawianiu się cech starzenia się słonecznego. Poza tym, jak wielokrotnie potwierdzono, umożliwia właściwe funkcjonowanie procesów naprawczych skóry i ułatwia naturalne procesy jej regeneracji.

Szczegółowy program pielęgnacji:

 
Jak zimą pielęgnować skórę?


kobieta olejek logo www

 

Aby skóra była odpowiednio zadbana oraz dobrze spełniała swoją ochronną funkcję konieczne jest utrzymanie stałego i optymalnego poziomu nawilżenia. Rolę tę spełniają nie tylko substancje nawilżające, ale również składniki tłuszczowe.

Cieniutka warstwa oleju na skórze wzmacnia ją oraz przede wszystkim zatrzymuje wilgoć.

Zimnotłoczone, nierafinowane oleje to najbardziej wartościowy składnik tłuszczowy w naturalnej i skutecznej kosmetyce. Zawierają wiele cennych substancji, które czynią skórę miękką, elastyczną i sprężystą.

Oleje są szczególnie cennym składnikiem pielęgnacyjnym w czasie zimy gdyż skutecznie chronią skórę przed niskimi temperaturami oraz suchym powietrzem w klimatyzowanych i ogrzewanych pomieszczeniach.

 
PROGRAM PIELĘGNACJI CERY TŁUSTEJ

Charakterystyka cery tłustej
Skóra tłusta cechuje się przede wszystkim nadmiernym wydzielaniem łoju (sebum) i ma związek z czynnością gruczołów łojowych. Jest zwykle traktowana jako stan przejściowy i przemijający z wiekiem, ale może też przetrwać do wieku dorosłego. Skóra przetłuszcza się najbardziej w miejscach nazywanych obszarami łojotokowymi, czyli o największym nagromadzeniu gruczołów łojowych. Są to: środkowa część twarzy, czyli czoło, nos, broda (tzw. strefa T), a także środkowa część klatki piersiowej i pleców. Nadmiar łoju ma głownie znaczenie estetyczne - wpływa na wygląd estetyczny skóry, która staje się nadmiernie błyszcząca i zgrubiała, z rozszerzonymi porami i o szaro-żółtym, ziemistym zabarwieniu. Skóra tłusta jest mniej wrażliwa i podatna na podrażnienia związane z warunkami atmosferycznymi (np. mróz, wiatr). Zmarszczki tworzą się inaczej niż w przypadku skóry suchej, czyli nie tworzą się płytkie mimiczne zmarszczki, ale w późniejszym wieku bruzdy i głębokie bruzdy.

 
PROGRAM PIELĘGNACJI CERY TRĄDZIKOWEJ

Charakterystyka cery trądzikowej
Trądzik pospolity to najczęstsza choroba dermatologiczna wieku młodzieńczego objawiająca się łojotokiem (nadmierne wydzielanie łoju), powstawaniem zaskórników (otwartych i zamkniętych), grudek i krostek. Zdarza się, że trądzik utrzymuje się przez całe życie. Przyczynami trądziku są: przerost gruczołów łojowych połączony ze zwiększonym wydzielaniem łoju (sebum); nadmierne rogowacenie ujść gruczołów łojowych, co sprzyja zastojowi sebum i tworzeniu grudek; nadmierna wrażliwość mieszków włosowo-łojowych na obecność hormonów androgenów; rozwój bakterii beztlenowych, które sprzyjają rozwojowi krostek i powodują stany zapalne; dieta bogata w słodycze i przetwory mleczne; duży poziom stresu; stosowanie nieodpowiednich kosmetyków powodujących tzw. trądzik kosmetyczny. Guzki i torbiele trądzikowe mogą wywoływać trwałe blizny tworzące nierówności struktury skóry. Trądzik może również spowodować długo utrzymujące się przebarwienia skóry twarzy w postaci trwałego zaczerwienienia, brązowych plamek lub białych blizn. Leczenie trądziku jest bardzo ważne, ponieważ pozwala zapobiec bliznowaceniu i powstaniu przebarwień skóry. Oprócz leczenia dermatologicznego bardzo ważna jest także odpowiednia pielęgnacja kosmetyczna. Kosmetyki do cery ze skłonnością do trądziku powinny zapobiegać powstawaniu zaskórników, redukować łojotok, wykazywać działanie bakteriostatyczne oraz odblokowywać ujścia gruczołów łojowych (delikatnie złuszczać). Nie powinny natomiast zawierać składników tłuszczowych w postaci parafin, olejów mineralnych i wosków oraz nie powinny agresywnie odtłuszczać (wysoka zawartość alkoholu) powodując w efekcie odwodnienie skóry. Osoby z trądzikiem nie powinny się również celowo opalać ponieważ pod wpływem promieniowana UV dochodzi do nasilenia zaburzeń złuszczania naskórka.

Szczegółowy program pielęgnacji

 

Newsletter

 

 baner4kroki

 cyk3

Atrakcyjne rabaty

Nowe produkty

Bezpieczne płatności

Bezpieczne zakupy przez PayU

Bezpieczne  zakupy przez PayPal