Twój koszyk jest pusty.
Promocja kwasy AHA 49% mazidla.com
 
OD TERAZ DO PONIEDZIAŁKU (21.01.19) DO GODZ. 23:59
MOŻESZ OTRZYMAĆ KWASY AHA 49% 30g
 
GRATIS
 
WYSTARCZY, ŻE DOKONASZ ZAKUPÓW W NASZYM SKLEPIE ZA CO NAJMNIEJ 59 ZŁ (bez kosztów wysyłki) i w Uwagach Klienta wpiszesz hasło KWASY AHA
 
PROGRAM PIELĘGNACJI CERY DOJRZAŁEJ

Charakterystyka cery dojrzałej

Starzenie się skóry i cechy wyróżniające skórę dojrzałą związane są z dwoma procesami: starzeniem słonecznym i starzeniem wewnątrzpochodnym. Obraz starzenia się skóry i wygląd cery dojrzałej jest zawsze wypadkową obu tych zjawisk.
Termin „cera dojrzała” był dotychczas ściśle związany z wiekiem metrykalnym i był zarezerwowany dla wieku około menopauzalnego, czyli około 50 r. ż. Jednak, z uwagi na bardziej dogłębne poznanie mechanizmów starzenia się oraz możliwości współczesnej kosmetologii, terminem tym można się posługiwać wcześniej i w odniesieniu bardziej do stanu skóry a nie wyłącznie jej wieku. Jeśli zatem po 30 roku życia (lub wcześniej jeśli skóra była bardzo intensywnie opalana na słońcu lub w solarium i nieodpowiednio pielęgnowana) pojawią się takie cechy starzenia się skóry jak zmarszczki, utrata elastyczności , zmiana kolorytu – zażółcenie i przebarwienia, poszerzenie porów, pojawienie się zaskórników, zanik i ścieńczenie skóry właściwej, to śmiało możemy ją określić jako cerę dojrzałą wymagającą regeneracji kosmetykami dla cery dojrzałej. Dlatego wybierając kosmetyki, kierujmy się zawsze aktualnym stanem cery a nie jej wiekiem.
W przeciwdziałaniu, a także odwracaniu objawów starzenia się skóry największe znaczenie ma profilaktyka, czyli ochrona skóry przed wpływem niekorzystnych czynników oraz wczesne rozpoczęcie stosowania kosmetyków o działaniu przeciwdziałającym starzeniu się skóry. Wczesne (po 30 r.ż.) stosowanie kosmetyków o działaniu przeciwzmarszczkowym i naprawczym jest uzasadnione i polecane ze względu na ograniczone z wiekiem możliwości reakcji skóry na pobudzające bodźce. Zjawisko to jest związane z obserwowanym w starzejącej się skórze zaburzeniem przekazywania sygnałów, ze zmniejszeniem liczby receptorów i innymi zjawiskami ograniczającymi możliwość regeneracji i wzrostu komórek.
Ochrona skóry przed działaniem promieni UV i wolnych rodników (kremy z filtrami oraz antyoksydantami) zapobiega przyspieszonemu starzeniu się skóry i przedwczesnemu pojawianiu się cech starzenia się słonecznego. Poza tym, jak wielokrotnie potwierdzono, umożliwia właściwe funkcjonowanie procesów naprawczych skóry i ułatwia naturalne procesy jej regeneracji.

Szczegółowy program pielęgnacji:

 
PROGRAM PIELĘGNACJI CERY TRĄDZIKOWEJ

Charakterystyka cery trądzikowej
Trądzik pospolity to najczęstsza choroba dermatologiczna wieku młodzieńczego objawiająca się łojotokiem (nadmierne wydzielanie łoju), powstawaniem zaskórników (otwartych i zamkniętych), grudek i krostek. Zdarza się, że trądzik utrzymuje się przez całe życie. Przyczynami trądziku są: przerost gruczołów łojowych połączony ze zwiększonym wydzielaniem łoju (sebum); nadmierne rogowacenie ujść gruczołów łojowych, co sprzyja zastojowi sebum i tworzeniu grudek; nadmierna wrażliwość mieszków włosowo-łojowych na obecność hormonów androgenów; rozwój bakterii beztlenowych, które sprzyjają rozwojowi krostek i powodują stany zapalne; dieta bogata w słodycze i przetwory mleczne; duży poziom stresu; stosowanie nieodpowiednich kosmetyków powodujących tzw. trądzik kosmetyczny. Guzki i torbiele trądzikowe mogą wywoływać trwałe blizny tworzące nierówności struktury skóry. Trądzik może również spowodować długo utrzymujące się przebarwienia skóry twarzy w postaci trwałego zaczerwienienia, brązowych plamek lub białych blizn. Leczenie trądziku jest bardzo ważne, ponieważ pozwala zapobiec bliznowaceniu i powstaniu przebarwień skóry. Oprócz leczenia dermatologicznego bardzo ważna jest także odpowiednia pielęgnacja kosmetyczna. Kosmetyki do cery ze skłonnością do trądziku powinny zapobiegać powstawaniu zaskórników, redukować łojotok, wykazywać działanie bakteriostatyczne oraz odblokowywać ujścia gruczołów łojowych (delikatnie złuszczać). Nie powinny natomiast zawierać składników tłuszczowych w postaci parafin, olejów mineralnych i wosków oraz nie powinny agresywnie odtłuszczać (wysoka zawartość alkoholu) powodując w efekcie odwodnienie skóry. Osoby z trądzikiem nie powinny się również celowo opalać ponieważ pod wpływem promieniowana UV dochodzi do nasilenia zaburzeń złuszczania naskórka.

Szczegółowy program pielęgnacji

 
Więcej artykułów…

Newsletter